Mokyklos renginiai

 

   

    Sausio 31 dieną pradinėje  mokykloje vyko popietė, skirta ugdymo karjerai. Šios popietės tikslas-  plėsti mokinių žinias apie įvairias profesijas. Pradinukai susipažino su pardavėjo, slaugytojo, bibliotekininko profesijomis. Lankėsi parduotuvėje, kaimo viešojoje bibliotekoje, medicinos punkte. Mokiniai ne tik susipažino su profesijomis, bet ir smagiai bendravo, gilino asmenines kompetencijas.

Genovaitė Vilkienė ir Aistra Kuizinienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

     Balsių, Rozalimo, Pakruojo jaunieji robotų konstruotojai 2019 metų varžybų sezoną baigė Latvijoje, Rygos transporto ir telekomunikacijų institute, kur vyko Latvijos robotikos čempionatas.
    Latvija šioje srityje tikra lyderė - jau trylika metų šalyje veikia puikiai organizuotos veiklos, skatinančios moksleivių kūrybiškumą, susidomėjimą dirbtiniu intelektu ir programavimu. Čia visada laukiami ir robotų mėgėjai iš Lietuvos.
     Minėtos varžybos vyko 11 robotų kategorijų. Arti 300 įvairiausių konstrukcijų robotų, triskart tiek šventiškai nusiteikusių dalyvių - visiems paliko neišdildomų įspūdžių.
     Balsių moksleiviai puikiai pasirodė Lego sumo rungtyje. Vyresniųjų grupėje Latvijos čempionu tapo mūsų aštuntokas Benas Čeilitka su robotu "Demonas". 3 vietą užėmė dešimtokas Justinas Barbuška (robotas "Fazė"). Jaunesniųjų grupėje 3 vietą užėmė mūsų penktokas Simas Giedraitis su robotu "Rokis". Pagyrų nusipelno ir kiti komandos nariai: Tomas Šibirkštis (ralio rungtyje šeštas), Andrius Antanaitis, Modestas Šlenis, Ineta Daubaraitė, Aušrinė Pašakinskaitė. Šaunuoliai!
     Ačiū Pakruojo Rotary klubui už suteiktą vaikams galimybę tai patirti!
     Su artėjančiomis šventėmis!
                                                                                                                                           Mokytojas Raimondas Tumėnas

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

     Gruodžio 10 dieną vyko šeimų žygis maršrutu Rozalimas - Paežeriai. Nors mūsų būrelis nebuvo gausus, tačiau puikiai praleidome laiką: žygiavome pažintiniu taku, linkėjome vienas kitam geriausių ateinančių metų, juokavome, kvailiojome, kvėpavome gaiviu pušyno oru. Na, o kulminacija - laužo kūrimas bei dešrelių kepimas. O jos tokios skanios gryname ore! Norėčiau padėkoti visiems mokiniams ir prisijungusioms mamoms ir močiutėms. Jūs - pavyzdys visiems, kurie dar nesiryžta prie mūsų prisijungti. Gero ir prasmingo šv. Kalėdų stebuklo laukimo!!!

Mokyklos tarybos pirmininkė Vilma Kalvaitytė

  Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

     Gruodžio 7 dieną mokyklos skautai dalyvavo Lietuvos skautijos Šiaulių krašto adventinėje sueigoje.

Renginys vyko Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre. Sueiga prasidėjo rytine rikiuote, kurioje visus susirinkusius pasveikino kunigas Arūnas Jankauskis. Didžiąją laiko dalį skautai praleido kūrybinėse dirbtuvėlėse: gamino žvakes, kalėdinius žaisliukus, kūrė įvairias kalėdines dekoracijas, giedojo giesmes. Kitą popietės dalį skautai dalinosi dienos įspūdžiais, vaišinosi arbata bei pačių gamintais sausainiais. Adventinė sueiga baigėsi šv. Mišiomis, kurios į visų, mažų ir didelių, širdis įnešė rimties ir susikaupimo.

     Vakare skautai linksmai laiką leido miesto centrinėje aikštėje, grožėjosi puošnia kalėdine eglute.                                       

                                                                      Skautų būrelio vadovė Aistra Kuizinienė

    Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

 

     Spalio 23 dieną mokyklos skautai aplankė Balsių senąsias kapines. Bibliotekininkė Rita Prialgauskienė papasakojo apie kapinių atsiradimo istoriją. Mokiniai uždegė po žvakelę, savo maldele pagerbė mirusiuosius, atliko gerąjį darbelį.                        

  Skautų vadovė Aistra Kuizinienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

Savivaldos diena

 

     Mieli mokytojai, bent šiandien pabūkit vaikais, juk vaikystė – tai pačios linksmiausios valandos, patys gražiausi ir geriausi gyvenimo metai. Vaikystė – tai laikas, kai negali išsiskirti su lėlėmis, mašinėlėmis, meškiukais, pasakomis, svajonėmis apie tolimas šalis, neregėtas pilis, užburtąsias karalaites... Tokiais žodžiais dešimtokai pradėjo Mokytojų dienos koncertą. Kvietė mokytojus sugrįžti į vaikystę ir kitų klasių mokiniai: penktokai sekė pasaką be galo; šeštokai vaidino ožiukus iš pasakos ,,Septyni ožiukai ir vilkas“; septintokės persirengė mėnesiais iš pasakos ,,Dvylika mėnesių“; aštuntokai kvietė į stebuklingąjį Hario Poterio pasaulį, o devintokai siūlė padainuoti vaikišką dainelę. Mokytojai kaip tikri vaikai džiaugėsi, aplodismentais palydėjo visus pasirodymus, rankose spaudė įvairiaspalves mokinių dovanotas gėles.

     Tiesa, mokytojai tą dieną turėjo laisvesnę, nes pamokas vedė dešimtokai ir... nutarė, kad geriau mokytis, nei mokyti, nes labai sunku vienu metu ir suvaldyti klasę, ir dar kažko naujo išmokyti. Tad patys nutarė būti drausmingesni, supratingesni.

10 kl. auklėtoja Dijana Ušinskaitė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

     Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Ir Balsių pagrindinėje mokykloje surengėme Kalbų dienos popietę. 
    Jos metu visi 5-10 klasių mokiniai pasidalino į šešias grupes, kurios pirmiausiai sugalvojo sau lietuvišką pavadinimą, anglišką šūkį ir apibūdino save rusiškai, o po to dalyvavo įvairiose veiklose. Veiklų buvo įvairiausių: prisiminti spalvų pavadinimus rusiškai ir nuspalvinti duotą paveikslėlį; pabandyti suprasti lotynišką posakį ir surasti jam lietuvišką atitikmenį; pasitikrinti savo žinias apie Europos ir pasaulio kalbas; suklijuoti ant kalbų medžio latviškus, vokiškus, itališkus, ispaniškus, prancūziškus ir lenkiškus žodžius, reiškiančius LABAS, AČIŪ, AŠ TAVE MYLIU; ištaisyti tekstą, pilną barbarizmų; išnarplioti žodžių grandinėlę, kur žodžių apibūdinimai buvo pateikti anglų kalba. Įveikus visas užduotis, reikėjo išsiaiškinti, kas tapo pirmų trijų vietų laimėtojais, nes apdovanojimai laukė neeiliniai: I vieta - išvyka į Klovainių mokyklos muziejų, II vieta - fotosesija savo pasirinktoje vietoje, III vieta - arbatėlė su direktore. 
     Paminėję Europos kalbų dieną, sužinojome daug naujo bei supratome, kaip svarbu mokėti kalbas šiuolaikiniame pasaulyje.

Mokytoja Dalia Čeponienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

     Rugsėjo 21 dieną mokyklos skautai dalyvavo laužo užgesinimo šventėje, kuri vyko Akmenės rajone. 
Buvo smagu aplankyti Paragių dvare esantį rašytojos Lazdynų Pelėdos muziejų, kur susipažinome su seserų rašytojų Sofijos ir Marijos Ivanauskaičių bei jų tėvelio dailininko bajoro Nikodemo Ivanausko gyvenimu ir kūryba. Visus sužavėjo išpuoselėta meniška aplinka, išlikęs jaukus parkas. 
     Tradiciškai skautų susibūrimo renginys prasidėjo iškilminga rikiuote, kur pradinių klasių mokiniai Tadas Šibirkštis ir Darija Skestenytė davė įžodį ir papildė skautų gretas. Vėliau mažieji dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose. Mokėsi, kaip galima išvalyti vandenį panaudojant gamtines mežiagas, darė vėjo malūnėlius, kalbėjosi apie taršą gamtoje ir kaip jos išvengti, su padidinamu stiklu stebėjo mažų vabzdžių gyvenimą. Vėliau vaikai grožėjosi liepų alėja, prie laužo linksmai žaidė kimo žaidimus, dainavo, valgė „skautišką“ košę, dalinosi patirtais įspūdžiais.
     Manau, kad mažieji skautai ne tik linksmai ir turiningai praleido laiką, susirado naujų draugų, bet ir susipažino su dar vienu gražiu Lietuvos kampeliu.

Skautų būrelio vadovė Aistra Kuizinienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

Išvyka į literatūrinius Anykščius

 

    Projekto „Mokinių skaitymo gebėjimų gerinimas Balsių, Klovainių, Rozalimo ir Žemynos pagrindinėse mokyklose“ (finansuojamo Europos Socialinio fondo lėšomis) dėka Balsių pagrindinės mokyklos aštuntokai rugsėjo 18 dieną  keliavo literatūriniais Anykščių krašto keliais.

     Pirmiausia aplankėme A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų. Vaikai išklausė pasakojimą apie poetą A. Baranauską, pasižiūrėjo filmuką apie klėtelės atsiradimą ir poeto gyvenimą. Susipažinę su poeto gyvenimo istorija, nuvykome prie jo  paminklo. Aplankėme Anykščių bažnyčią, kuri yra pati aukščiausia, iš bokšto grožėjomės Anykščių miestu.

Toliau kelionę tęsėme Siauruko muziejuje, kuriame susipažinome ne tik su garvežiu, bet ir kitais  siaurojo geležinkelio riedmenimis, įvairiomis ryšio bei signalizavimo priemonėmis. Taip pat pamatėme senų laikų mašinas ir motociklus, kurie yra atrestauruoti ir yra važiuojantys. Ypač buvo nebejuokinga  aštuntokams, kai sulipo į gyvulinį vagoną, kuriuo  buvo tremiami Lietuvos žmonės į Sibirą. Prisiminėme tremtinių kūrybą, sužinojome, kad kartu su žmonėmis buvo ištremta ir daug lietuviams brangių žodžių: Dievas, Tėvynė Lietuva, Kryžius, malda, Velykos, Kalėdos.

     Niūronių kaime aplankėme rašytojo J. Biliūno sodybą – muziejų. Muziejininkė taip jaudinančiai pasakojo apie rašytojo vaikystę, kad šioje aplinkoje tik ir norėjosi galvoti apie tai, kuo išskirtiniai yra rašytojo J. Biliūno kūriniai, apie gimtųjų namų šilumą, skriaudą ir atleidimą. Mokiniai galėjo apžiūrėti Biliūnų giminės daiktus, rašytojo knygas, nuotraukas, tautodailininkų medžio drožinius pagal J. Biliūno apsakymus. Po pasakojimo apie rašytoją mergaitės susidomėjo jo kūryba ir žadėjo paskaityti jo knygų.

Vakarėjant patraukėme link garsiausio Lietuvos akmens Puntuko. Kelionę baigėme pasivaikščiojimų Medžių lajų taku, kur dar kartą prisiminėme A.Baranauko ,,Anykščių šilelį“,  nuo apžvalgos bokšto žavėjomės  Šventosios vingio panorama, Anykščių šilelio vaizdais, virš miško iškilo Anykščių miesto bokštai.

     Pavargę, bet daug pamatę, sužinoję grįžome namo.

Audra Svidrienė, Dijana Ušinskaitė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

     Rugsėjo 8 dieną mūsų mokyklos skautai dalyvavo XIV piligriminiame žygyje, kuriam vadovavo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.
     Žygis, kuris tęsėsi tris dienas, prasidėjo Kryžių kalne. Jame dalyvavo gausus būrys piligrimų iš visos Lietuvos įvairių parapijų bei kitų organizacijų. Trečiąją dieną piligrimai atžygiavo į Tytuvėnus, kur prisijungėme ir mes. Teko išbandyti savo jėgas keliaujant iki Šiluvos 8 kilometrus. Žygyje skambėjo maldos ir giesmės. Vyresnieji skautai, savanoriai prižiūrėjo tvarką, skatino mažuosius. Smagu, kad žygis sulaukė didelio aplinkinių dėmesio, jie keliaujantiems linkėjo ištvermės, vaišino ir plojo. O pats didžiausias įspūdis - iškilmingos šv. Mišios išpuoštoje Šiluvos bazilikoje. Po šv. Mišių piligrimai išsiskyrė žadėdami susitikti kitais metais jubiliejiniame – XV žygyje „Kryžių kalnas - Šiluva“.

Skautų vadovė Aistra Kuizinienė

Mini spektaklio premjera

 

     Balsių pagrindinės mokyklos 6-8  kl,. mokiniai, dalyvaujantys projekte „Mokinių skaitymo gebėjimų gerinimas Balsių, Klovainių, Rozalimo ir Žemynos pagrindinėse mokyklose“ (finansuojamame Europos Socialinio fondo lėšomis), turi galimybę lankyti „Improvizacijų teatro“  būrelį. Būrelyje ne tik žaidė teatrinius  žaidimus, bet ir mokėsi raiškaus skaitymo, balso ir kūno valdymo kurdami įvairias improvizacijas, vaizdelius, paveikslus. Mėgino prisijaukinti tekstą  ir atgaivinti jį scenoje.

     Artėjant vasaros atostogoms, gimė idėja sukurti kompoziciją pagal S.Gedos eilėraščius.  Scenoje įvairiomis spalvomis nubangavo, nuskrido vasaros garsai, vaizdai, išgyvenimai. Taip atsirado „Vasaros dėlionė“, kurią pristatė visai mokyklai. Beje merginos ne tik ,,dėliojo“ žodžius, bet ir pačios nutapė tikrą dėlionę, kurią sudėliojo scenoje spektaklio metu.

 

Dalia Čeponienė, Dijana Ušinskaitė,

,,Improvizacijų teatro“ būrelio vadovės

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

     

Projektų pristatymas

     Per Mokyklos dieną, mokiniai, dalyvaujantys projekte Nr. 09.2.1-ESFA-K-728-01-0077 ,,Mokinių skaitymo gebėjimų gerinimas Pakruojo rajono Balsių, Klovainių, Rozalimo ir Žemynos pagrindinėse mokyklose pristatė per mokslo metus atliktus projektinius darbus.

     Aštuntokai Gvidas Šumskis ir Mantas Jutinskas tyrė žalingų įpročių paplitimą moksleivių tarpe. Šeštokės Gerda Sakalauskaitė ir Gabija Juciūtė pristatė projektinį darbą „Kūno puošyba“, o  Aida Šumskytė ir Oksana Plukaitė – „Oro tarša Balsių kaime“.

Net septyni mokiniai visus metus gilinosi į kalendorines šventes. Kaip mūsų krašte jos švenčiamos, papasakojo pristatydami projektą „Kalendorinės šventės“.

     Atlikdami projektinius darbus, mokiniai kartu įgijo tiriamųjų darbų atlikimo patirties, ieškojo informacijos, mokėsi ją atrinkti, perteikti koncentruotai.

Raimondas Tumėnas

Robotikos entuziastai vėl džiugina

    Varžybos Šiauliuose buvo organizuojamos trečius metus iš eilės, jose dalyvavo ir svečiai iš Latvijos. Kasmet "Saulės robotų mūšis" darosi vis šaunesnis ir įspūdingesnis renginys! Organizatoriai (Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kartu su Šiaulių robotikos klubu) balandžio 6 d. surengė tikrą šventę  vaikams.

    Vyko ypatingai atkaklūs robotų mūšiai – jaunimas sparčiai tobulėja. Dalyviai stebino vieni kitus, o teisėjams tikrai buvo ką veikti. Latviai surengė tikrą robotų šou – demonstravo mums nematytų robotų kovas. FREESTYLE rungtyje jaunieji išradėjai tiesiog pritrenkia savo išmone, išradingumu! Na o pakruojiečiai varžybose neliko be apdovanojimų: “Žemynos” niekas neaplenkė LEGO LINIJOS sekimo rungtyje, o Balsių vaikai iškovojo 2 ir 3 vietas LEGO SUMO rungtyje.

    P.S. Dar nepasibaigus šioms varžyboms, buvome pakviesti atvykti į balandžio 27 d. Maltoje (Latvija) rengiamas varžybas...

Mokytojas Raimondas Tumėnas

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

 

Visi kartu

       Balsių pagrindinės mokyklos pradinukai ir ikimokyklinės grupės auklėtiniai balandžio 2 dieną šurmuliavo mokyklos kieme. Visi paminėjome autizmo supratimo dieną. Pasodinome supratingumo medelį. Visi kartu šokome draugystės šokį. Smagu buvo, nes supratome, kad mums visiems gera būti kartu ir tai yra labai svarbu.

Mokytoja Vilma Klovienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

    Kovo 29 dieną Balsių pagrindinės mokyklos 3 - 4 klasių mokiniai vyko į Šiaulius. Dalyvavome edukacinėje programoje „Medinis margutis – Velykų puošmena “, kuri vyko Angelų muziejuje. Sužinojome, kuo seniau buvo dažomi ir marginami kiaušiniai. Kiekvienas dalyvis nusimargino sau medinį margutį Velykoms.
    Antroji edukacinė programa vaikams „ Menopolis“ vyko dailės galerijoje. Sužinojome, kaip ruošiamasi tautodailės parodos eksponatų pristatymui, apžiūrėjome jau esamus. Paskui kiekvienas pasigaminome po „magnetuką“, o gavę mažą detalę-užuominą iš paveikslo turėjome jį pratęsti piešdami, paskui lyginome su tikru paveikslu.
    Edukacinės programos labai patiko, grįžome su gera nuotaika ir naujais įspūdžiais.

Mokytojos Aldona Galvosienė Vilma Klovienė
Nuotraukas žiūrėti galerijoje

     Žemės diena

    Kovo 28 d. rytą prie Balsių mokyklos suplevėsavo Žemės vėliava. Taip moksleiviai ir mokytojai pradėjo dieną, skirtą Žemei. Tą dieną paminėti moksleiviai nusprendė gerais darbais. Pasiskirstę grupelėmis, vadovaujami mokytojų ir ūkinio personalo darbuotojų, visi kibo į darbus. Kas sodino naujai įsigytus dekoratyvinius augalus, kas grėbstė pernykščius lapus, kas rinko šiukšles – visų rankos pravertė. Mokyklos aplinka tapo švaresnė ir dar jaukesnė. 
    Atsipūsti po darbų visi rinkosi mokyklos salėje, kur biologijos mokytojas Raimondas Tumėnas trumpai priminė, kodėl imta minėti Žemės diena, kokios ekologinės problemos kyla šiuolaikiniame pasaulyje. Pasiskirstę į grupeles, moksleiviai atlikinėjo nuotaikingas užduotis. Teko ne tik suvaidinti ir atspėti gyvūną, išsiaiškinti, kuo skiriasi linas ir lynas, kas yra kimbara, gudukas, putelis, vėlyvis ar pnš. Atspėti paukščių balsus retai komandai buvo lengvai įveikiama užduotis. Nors lengva nebuvo, bet gal tai paskatins vaikus dažniau sustoti, įsiklausyti ir pamatyti, kad Žemės planetoje gyvename ne vieni.

Mokytoja Virginija Tumėnienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

 

    Balsių, Rozalimo ir Žemynos moksleiviai apsilankė dar vienoje Robotiadoje. Įspūdingas renginys, minios žmonių patvirtina, jog tai didžiausia technologijų šventė Lietuvoje.
Pats renginio pavadinimas - "KOSMINĖ STOTIS: ROBOTIADA 2019"- pasako, jog laukė pažintis su kosmoso technologijomis. Galėjome aplankyti Lietuvos etnokosmologijos muziejaus parodą (su žymiuoju lietuvių mokslininkų sukurtu palydovu LitSat - 1, elektriniu dviračiu ZBike, išvystančiu net 100 km/h greitį). Lietuvos kariuomenės atstovai demonstravo specialų išminavimo robotą. Aplankėme didžiausią LEGO kosmoso miestą, sukurtą išskirtinai šių metų renginiui. Buvo ir dar nematytų pramogų – Mecard automobilių transformerių dvikovos, Gravitrax lenktynės. Žaislų planeta pristatė įvairias kitas pramogas, sukurtas tik vaikams (ji tiesiog mirgėjo spalvomis).
    Bet mes labiausiai norėjome pasivaržyti robotų varžybose, kur susirinko ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių robotų kūrėjai. Dviem balsiečių sukurtiems robotams (po 5 val. trukusių kovų) pavyko tapti Robotiados nugalėtojais! Šaunuoliai visi – Aušrinė Pašakinskaitė, Andrius Antanaitis, Tomas Šibirkštis, Tadas Jucius, Gvidas Šumskis, Benas Čeilitka, Saulius Tribulaitis, Rinaldas Dailidionokas, Modestas Šlenis (ir mus lydėjęs ir palaikęs Edgaras Čeilitka) - jie vargo įdėjo tikrai daug.
Kaip visada mūsų kelionę rėmusiems Pakruojo ROTARY klubo nariams sakome Ačiū!
O mūsų planuose - jau balandžio 6 d. organizuojamas tarptautinis konkursas Šiauliuose –„Saulės robotų mūšis 2019“!

Mokytojas Raimondas Tumėnas

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

Sveikas, Kalėdų seneli!

 

     Gruodžio 21 dieną Balsių pagrindinėje mokykloje netilo nerimastingas šurmulys. Visi pradinukai kartojo išmoktus eilėraščius, daineles, šokius, rodė programėles savo tėveliams ir močiutėms kalėdiniuose žiburėliuose ir laukė atvykstančio Kalėdų senelio. Ilgai lauktas svečias, nešdamas didžiulį maišą dovanų, aplankė visų klasių mokinius ir mažuosius ikimokyklinukus. Laimingi vaikai džiugino Kalėdų senelį eilėraščiais, dainomis bei mokė senelį šokti. Visi dėkojo už puikias dovanėlės ir kvietė užsukti  į svečius kitais metais.

      Pasidžiaukime nuostabiomis susitikimo su Kalėdų seneliu akimirkomis.    

 

                                                                                                    Logopedė Vilma Klovienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

 

   Gruodžio 11 dieną grupė Balsių pagrindinės mokyklos mokinių ir jų tėvelių iškeliavo į Kalėdinį žygį „Kartu smagu“. Iš Balsių pėsčiomis keliavome iki Pamūšio. Tai buvo proga pabendrauti, pasimėgauti geru oru, dar kartą pasižvalgyti po apylinkes. Kelionės pusiaukelėje mūsų laukė laužas ir kvepiančios dešrelės. Grįžome šiek tiek pavargę, bet pilni įspūdžių. Ypatingai dėkojame keletui pačių aktyviausių mamyčių ir močiučių, kurios nepabūgo kelionės ir turiningai praleido laiką su savo vaikais. Tikėkimės, kad ši išvyka taps tradicija ir kitais metais dalyvių būrys bus gausesnis.

                                                                               Mokyklos tarybos pirmininkė ​ Vilma Kalvaitytė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

Edukacinė programa ,,Biologiniai jutikliai“

    Gruodžio 17 d. Balsių pagrindinės mokyklos 9 - 10 klasių moksleiviai vyko Kauną. Ten dalyvavo edukacinėje programoje "Biologiniai jutikliai". Išklausėme paskaitą bei stebėjome darbą mokslinėse laboratorijose. Tai buvo proga sudalyvauti netradicinėje pamokoje.

    Na, o po to visų laukė apsnigta gražuolė Kalėdų eglutė.

Mokytoja Vilma Kalvaitytė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

Renginys Linkuvos gimnazijoje „Vikrūs , draugiški, linksmi“

           Gruodžio 10 dieną grupelė mūsų mokyklos ketvirtokų: Simas Giedraitis, Tajus Valantinas, Erikas Kymantas, Oresta Švereikaitė ir Martyna Sinkutė dalyvavo nuotaikingame renginyje „Vikrūs, draugiški, linksmi“, kuris vyko Linkuvos gimnazijoje.

            Smagu buvo išbandyti savo jėgas bei kartu su kitų mokyklų komandomis  atlikti įvairias sportines rungtis. Reikėjo vikrumo atliekant užduotis su kamuoliu, lankais ir šokdynėmis. Linksma buvo, nes visiems gerai sekėsi atlikti estafečių užduotis. Renginyje ne tik šauniai pasportavome, bet ir susiradome naujų draugų. Visus pradžiugino padėkos raštai ir skanios dovanėlės.

            Taigi renginyje buvome ir vikrūs, ir draugiški bei linksmi.

 

                                                                                                    Logopedė Vilma Klovienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

 

     Balsių moksleiviai gruodžio 12 d. vyko į Šiaulių "Saulėtekio" gimnaziją, kur vyko robotikos turnyras "Susitikime Saulėtekyje". Gausus būrys moksleivių pasirodė jau įprastose Sumo, linijos sekimo ir ralio rungtyse. Buvo ir naujovių: tai Antweight kovinių robotų kovos. Šiauliečiai vietoje nestovi...

    Mūsų robotukų komanda tapo nugalėtoja ir šį kartą  - Sumo rungtyje susirinkome visus prizus. Gaila, nespėjome paruošti robotų kitose rungtyse - visur vyko gražios kovos.

 

Mokytojas Raimondas Tumėnas

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

    Šeštadienį, gruodžio 8 d., Panevėžyje vyko Lietuvos robotikos šventė. Iš skirtingų šalies kampelių (Vilniaus, Anykščių, Kupiškio, Šiaulių,) į KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetą suvažiavo jaunieji robotų konstruotojai. Čia buvo galima susipažinti su naujausiomis technologijomis: apžiūrėti robotą - ranką, pabendrauti su kalbančiais robotais, su kosminių svarstyklių pagalba sužinoti, kiek svertumėme kitose Saulės sistemos planetose, aplankyti kitas virtualios realybės erdves. Buvo organizuojamos ekskursijos pramoninių ir mobiliųjų robotų bei transporto priemonių inžinerijos laboratorijose.

    Šventės metu vyko ir įvairios robotų varžybos. Balsių moksleiviai puikiai pasirodė Lego sumo rungtyje. Po atkaklių, tris valandas trukusių kovų nugalėtojais tapo mūsų ketvertukas – Andrius Antanaitis, Rinaldas Dailidzionokas, Benas Čeilitka ir Gvidas Šumskis. Visi buvo apdovanoti medaliais, diplomais ir vertingais prizais. Šaunuoliai Balsių robotų konstruotojai!

 

Mokytojas Raimondas Tumėnas

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

   

Gruodžio 8 dieną mažieji skautai dalyvavo Adventinėje sueigoje, kuri vyko Joniškyje. Renginys prasidėjo iškilminga rikiuote Raudonojoje sinagogoje, kur davė įžodį ir jaunųjų skautų gretas papildė mūsų mokyklos 4 klasės mokinė Oresta Švereikaitė.

Vėliau sueigos dalyviai persikėlė į Baltąją sinagogą, kur vyko istorijos pamoka apie Žiemgalos kraštą ir čia gyvenusius žmones.         Miesto aikštėje patyrę skautai mažiesiems pravedė linksmus orientacinius užsiėmimus „Po grybu“.

Mokiniai aplankė pirmąjį krepšinio muziejų Lietuvoje, kurį 2009 metais įkūrė krepšinio istorijos entuziastas Leonas Karaliūnas. Čia buvo puiki galimybė pamatyti  gausybę sukauptų eksponatų, susipažinti su Lietuvos krepšinio istorija bei krepšinio atsiradimu pasaulyje. Mažieji pasimatavo žaidėjų marškinėlius, ant sienos paliko savo autografą.

    Vėliau mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse, kur patys pasigamino kalėdinius atvirukus ir žaisliukus. Visi renginio dalyviai puošė ir  vaišinosi  kalėdiniais meduoliais. Adventinė sueiga baigėsi Šv. Mišiomis. Palinkėję vienas kitam gražių artėjančių švenčių, grįžome į namus pilni įspūdžių ir puikios nuotaikos.

 

Skautų būrelio vadovė Aistra Kuizinienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

     Gruodžio 7 dieną 2-3 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Dvaro istorijos. Dvaro mada ir gyvensena“. Edukacinis užsiėmimas vyko Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje. Čia mažųjų laukė įdomus pasakojimas apie įvairių laikotarpių kostiumų detales, skirtingu epochų gyvenimo būdą, stilių, grožio suvokimą. Buvo analizuojami vaikų ir suaugusiųjų portretai, kalbama apie aprangą ir aksesuarus skirtingais laikotarpiais, mokoma nebylios vėduoklės kalbos. Mažieji susipažino su stalo etiketu, vaikščiojo po salę su knyga ant galvos lavindami tiesią laikyseną. Geltonojoje svetainėje mergaitės susipažino su prabangiu moters kambariu, turėjo galimybę pasimatuoti puošnias skrybėlaites. Žaliojoje svetainėje, vyro kambaryje, su berniukais buvo aptariamos karo, medžioklės temos. Labiausiai mokinius sudomino pagrindinis svetainės akcentas – ginklų kolekcija.

                     

Pradinių klasių mokytoja Aistra Kuizinienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

Edukacinė programa ,,Juoko dirbtuvėlės“

     Mūsų mokykla dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos finansuojamame  projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“. 

     Edukacinėje programoje „Juoko dirbtuvėlės“,  kuri vyko Vilniuje,  savęs pažinimo ir saviraiškos studijoje,  2018 m. lapkričio 20 d. dalyvavo 22 mūsų mokyklos septintos ir aštuntos klasių mokiniai.

Šios programos tikslas  –  padėti žmonėms pažinti save, savo galimybes, ugdyti kūrybiškumą,  išnaudoti savo vidinius resursus bei energiją, siekiant pozityvaus ir laimingo gyvenimo. Vilniuje mus pasitiko draugiškas ir besišypsantis juoko jogos treneris Stepas Šafranauskas. Jis papasakojo, kad juoko joga – tai indų gydytojo Madan Kataria sukurta technika, padedanti nuraminti ir atpalaiduoti žmogaus savijautą. Juoko joga susideda iš kvėpavimo pratimų, plojimo ir garso „ha-ha-ha-ha“ tarimo, priartinančio prie tikrojo juoko.

     Po trumpo pasakojimo apie juoko jogos atsiradimo istoriją, mūsų juoko jogos treneris pasiūlė mums patiems išbandyti juoko pratimus, išmokti juoktis be jokios priežasties – iš nieko. Reikėjo pasisveikinti, užsivesti žoliapjovę, nušienauti žolę, krokodilą,  išsivirti juoko arbatos, smagiai ją išgerti ir visą laiką juoktis. Tarp pratimų nuotaikingai skambėjo frazė: „Labai gerai, labai gerai! Valio!“ Pratimus lydėjo plojimai, kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimai, nuolatinis judėjimas, susitikimai su dalyviais, akių kontaktas. Baigiamoji užsiėmimo dalis buvo ypatinga. Reikėjo sugulti ratu. Negalėjome kalbėtis, bet galima buvo juoktis, daug ir ilgai, iš nieko.

     Po užsiėmimo vykome į seniausią zoologijos muziejų. Dalyvavome pažintinėje ekskursijoje, kurioje buvo pateikta trumpa istorinė muziejaus apžvalga, supažindinta su ypatingiausiais Zoologijos muziejaus gyvūnais, su didžiausiais - mažiausiais, pavojingiausiais - nuodingiausiais, gražiausiais - protingiausiais pasaulyje muziejuje saugomais gyvūnais. Mokiniai buvo nustebę, kad vienoje vietoje yra tiek daug surinkta gyvūnų iškamšų, griaučių.

                                                                                    8 kl. auklėtoja A. Svidrienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

 

      Nuo lapkričio 12 iki 16 dienos mokyklos bibliotekoje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė.

    Šios savaitės metu pradinių klasių mokiniams ir ikimokyklinukams vyko popietės ,, Ir aš augu su knyga“. Vaikai klausėsi skaitomų knygų, kurias skaitė knygų klubo narės: aštuntokė Gabija Muzikevičiūtė, šeštokė Gabija Juciūtė ir septintokas Benas Čeilitka, atlikinėjo užduotis, žaidė, žiūrėjo senąją animaciją, piešė patikusios knygutės veikėją.

     5-10 klasių mokiniai  pertraukų metų sprendė  kryžiažodžius, klausėsi pasakų, žiūrėjo filmukus. Aktyviausi mokiniai gavo saldžių prizų.

Bibliotekininkė A. Svidrienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

Edukacinė programa 5-6 kl. mokiniams ,,Papuošalų restauravimas“

     Lapkričio 12 dieną 24 penktos ir šeštos klasių moksleiviai vyko į Telšius, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Amatų technologijos - restauravimas“, organizuotoje projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“. Moksleiviai susipažino su VDA Telšių fakulteto ugdymo programomis. Jie stebėjo papuošalų gamybos procesą, apžiūrėjo studentų darbų ekspoziciją, lankėsi kalvėje, kur galėjo matyti, kaip gaminami metalo dirbiniai.

     Antroji kelionės dalis buvo skirta ekskursijai po Telšius – miestą ant septynių kalvų. Žaisminga ir įdomi kelionė po Žemaitijos sostinę paliko neišdildomų įspūdžių.

Mokytoja Dalia Čeponienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

Edukacinės programos ,,Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas akmenukais“ ir ,,Šokolado muziejaus lankymas“ 

     Lapkričio 12 dieną 2, 3 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, kurie vyko Šiauliuose.

     Pirmojo užsiėmimo„ Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais “ metu geležies amžiaus kostiumu apsirengęs archeologas papasakojo apie senovinius drabužius nuo akmens amžiaus iki XVII a. Moksleiviai sužinojo apie siūlus, audinius, galėjo apžiūrėti kostiumų rekonstrukcijas, juos pasimatuoti. Užsiėmimo vadovas pamokino nusivyti vieną archeologinio kostiumo elementą – spalvotą virvutę, kuri vejama iš vikingų išmoktu būdu naudojant akmenukus.

     Antrasis užsiėmimas vyko Šokolado muziejuje. Čia moksleiviai susipažino su keturių tūkstančių metų šokolado istorija, sužinojo, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Mokiniai išgirdo apie  pirmuosius šokolado fabrikus, daugiau sužinojo apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“.

Mokytoja Aistra Kuizinienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

Edukacinė programa „Tropiniai ir subtropiniai augalai“

         Mūsų mokykla dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos finansuojamame  projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“. 

     Edukacinėje programoje „Tropiniai ir subtropiniai augalai“,  kuri vyko Vilniuje, Lietuvos edukologijos universiteto oranžerijoje,  dalyvavo 25 mūsų mokyklos septintos ir aštuntos klasių mokiniai ir jų auklėtojos.

     Šios programos tikslas  –  pažinti tropinio,  subtropinio klimato juostos augalus, žinoti jų svarbą žmogui, mokėti juos prižiūrėti ir auginti, skatinti domėtis ir mylėti gamtą.

Įgyvendinti šios programos tikslus mums padėjo lektorė vyresnioji botanikė  Teresė Jokšienė. Ji ne kartą pažymėjo, kad tropinio ir subtropinio klimato juostos augalai yra mažai kam pažįstami,  dažniausiai matomi tik  nuotraukose, tačiau yra labai įdomūs savo sandara.

      Lietuvos Edukologijos universiteto oranžerijoje auginama apie 800 augalų. Mokiniai gyvai susipažino su čia žaliuojančiais augalais, išgirdo apie jų reikšmę žmogui, medicinai ir pramonei. Vaikai  galėjo kiekvieną augalą paliesti, pauostyti, tai yra, pažinti tropinę ir subtropinę augmeniją visais pojūčiais: klausa, rega, lytėjimu, uosle ir skoniu. Vyko tropinio vaisiaus  avokado  degustacija.

       Didžiausią įspūdį mokiniams paliko mimoza. Tai augalėlis, kuris suglaudžia savo lapelius nuo menko prisilietimo. Mokiniai aktyviai ir drąsiai klausinėjo lektorės, dalinosi savo pastebėjimais.

 

     Dar lankėmės ir Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Vos tik įėjus pro bibliotekos duris, visus sužavėjo menininkės Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“. Į mus iš lentynų žvelgė aštuoni daugiau ar mažiau vaikams žinomi Lietuvai nusipelniusių asmenybių portretai:  poetas Bernardas Brazdžionis, rašytojos Gabrielė Petkevičaitė – Bitė ir Žemaitė, kalbininkas Jonas Jablonskis, lingvistas Algirdas Julius Greimas, archeologė Marija Gimbutienė, filosofas Stasys Šalkauskis ir filosofas Vydūnas. Parodų salėje apžiūrėjome personalinę Andrejaus Vasilenko parodą „This is Vilnius“. Vaikams paliko įspūdį spengianti ir jiems nelabai suvokiama tyla ir ramybė skaityklose, paminėjus, kad bibliotekoje yra sukaupta apie dešimt milijonų knygų, suskaičiavo, kad tai tris kartus didesnis skaičius, nei gyvena žmonių visoje Lietuvoje.

 

Auklėtojos Audra Svidrienė ir Daina Dzvinkienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

Išvyka į Moliūgų šventę

     Kiekvienais metais Helovino šventė tampa vis populiaresnė Lietuvoje. Nors Helovinas nieko bendro neturi su lietuvių tradicijomis, tačiau mūsų mokinių susidomėjimas ir noras dalyvauti šioje spalvingoje šventėje tik didėja.

     Taigi spalio 26 d., penktadienį, penktokai ir septintokai buvo išvykę į „Moliūgų šventę 2018“, kuri vyko labai gražiame Chaimo Frenkelio vilos parke Šiauliuose. Tik įėję į parką, išvydome moliūgų - žibintų liepsnelių jūrą.  Parke buvo eksponuojami daugiau nei 500 lietuvių liaudies pasakų motyvais puoštų moliūgų, kuriuos išskaptavo projekto „Atrask" dalyviai bei savanoriai iš Šiaulių miesto mokyklų. Visus, didelius ir mažus, kalbino  raganaitės. Kas norėjo, galėjo pasivaišinti moliūgų sriuba, karšta arbata, paskanauti kelių rūšių moliūgų uogienės.

     Grįžome nesušalę, nes buvo labai gražus vakaras, pasigrožėję šviečiančiais moliūgais, prisidūkę ir net slėpynių spėję pažaisti.

 

Mokytoja Dovilė Ušinskienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

 

„SKAIČIUKŲ“ ČEMPIONATAS

 

     Prieš pat rudens atostogas mokykloje vyko tradicinis jau dešimtasis „Skaičiukų“ čempionatas. Iki šių metų į šį renginį kviesdavome vaikus, kurie mėgsta tiksliuosius mokslus, ypač matematiką. Šiemet į čempionatą sukvietėme  beveik visus 5 – 10 klasių mokinius. Todėl susidarė net aštuonios komandos, kurioms vadovavo šeši dešimtokai (Inga Andziulytė, Kamilė Sabaitė, Oksana Plukaitė su Aida Šumskyte, Edgaras Čeilitka, Karolis Bulaitis) ir trys devintokai (Brigita Tumelytė, Liutaura Žemaitytė ir Tomas Šibirkštis).

     Net 44 vaikai iš 67 dalyvavusių, šiame renginyje dalyvavo pirmą kartą. Devintokas Arnas Budrys  dalyvavo jau penktame, o aštuntokas Tadas Jucius – ketvirtame čempionate.

Skirtinguose kabinetuose užduotis vaikai sprendė pusantros valandos. Rezultatai bus aiškūs tik po atostogų.

     Man, mokytojai, smagiausia ne rezultatai, o stebėti, kaip savo komandas valdo ir darbus paskirsto komandų kapitonai, kaip komandoms sekasi dirbti grupėse, nes grupeles sudaro skirtingų klasių mokiniai.

 

Matematikos mokytoja Daina Dzvinkienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

Mokomės ne mokykloje

    Grupelė moksleivių vyko į Šiaulius. Lankėsi Šiaulių universiteto bibliotekoje, kur susipažino su jos sandara, J.Šliūpo fondu, pasimatavo afrikietiškus papuošalus, kuriuos bibliotekai padovanojo Jono Šliūpo sūnus Vytautas. Mokiniai apžiūrėjo Tomo Pabedinsko nuotraukų parodą, skirtą tolimajai Bolivijai, pinigų kolekciją, didžiausią lietuvišką knygą su Lietuvos prezidentės parašu. Jie  lankėsi Centų kambaryje, kurio kūrėjas yra Vilius Puronas. Jis taip pat sukūrė bibliotekoje eksponuojamos didžiosios knygos dizainą. Vėliau moksleiviai vyko žiūrėti naujausio filmo, pastatyto pagal Rūtos Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“. Jame atvaizduojamos Stalino represijos XX a. antrojoje dalyje, pasakojamas iš Lietuvos į Sibirą kartu su mama ir jaunesniuoju broliu ištremtos Linos gyvenimas. Tai buvo puiki Lietuvos istorijos pamoka ne mokykloje.

Mokytoja Dalia Čeponienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

Mokytojo dienos šventė (Savivaldos diena)

     Spalio 5 dieną įvyko pirmoji šių mokslo metų rimta ir didelė šventė – Mokytojų diena. Tradiciškai pamokas vedė dešimtokai. Tai buvo nauja patirtis tiek jiems, tiek jaunesniems mokiniams. O ir tikriems mokytojams leido pasijusti neįprastai, nekasdieniškai ir šventiškai.

 Po pamokų mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti į šventę mokyklos salėje. Jos tema ``Žiedai tarp žiedų``. Mokytojai gėrėjosi moksleivių išradingumu, džiaugėsi nuoširdžiais sveikinimo žodžiais, šypsojosi gavę gražiausią dovaną – spalvingą žiedą.

     Kiekvieną dieną bėgant, skubant, puiku per šventes sustoti, apsidairyti ir nusišypsoti vieni kitiems. Jau vien tam, kad kasdienybė neužmuštų noro veržtis tolyn.

Mokytoja Vilma Kalvaityė 

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

Skautai davė įžodį

     Rugsėjo 28 - 29 dienomis mūsų mokyklos mažieji skautai dalyvavo Šiaulių krašto renginyje „Skautiška ekspedicija“.

     Pirmąją dieną aplankė  jaukų Šiluvos miestelį. Vakarinėje rikiuotėje šio renginio organizatoriai pasveikino visus susirinkusius, supažindino su programa, naujieji skautai  davė įžodžius. Smagu, kad skautų gretas papildė ir mūsų mokyklos mokinės: Eurika Udrėnaitė, Fausta Urniežiūtė, Mėja Medževeprytė ir Martyna Sinkutė.

     Vakare, degant laužui, renginio dalyviai dainavo, žaidė, pramogavo. Kitos dienos rytą dalyvavo Šv. Mišiose. Vėliau renginio dalyviai laiką leido Tytuvėnų regioniniame parke,  keliavo 3,3 km pažintiniu taku aplink Giliaus ežerą. Čia susipažino su šios vietovės gyvūnijos ir augalijos įvairove, apžvalgos bokštelyje stebėjo unikalią „kabančią “pelkę. Keliaudami ne tik grožėjosi gamta, bet ir atliko įvairias kūrybines užduotis. Aplankė „Miško muziejų“, kur susipažino su paukščiais ir gyvūnais, gyvenančiais šio regiono apylinkėse. Sugrįžę šildėsi prie laužo, valgė „skautišką“ košę, rikiuotėje dalinosi patirtais įspūdžiais.

     Smagu, kad mažieji susirado daug naujų draugų, linksmai ir turiningai praleido laiką. 

                                                        Skautų būrelio vadovė Aistra Kuizinienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

 

Rugsėjo 22 d. Balsių pagrindinės mokyklos moksleiviai su mokytoja A. Čiūriene  išvyko į jaunimo susitikimą su Popiežiumi Pranciškumi. Katedros aikštėje, Vilniuje, susirinko 60 000 jaunimo laukti atvykstančio Šventojo Tėvo. Aikštėje buvo įrengtos dvi scenos. Viena skirta Popiežiui Pranciškui ir jo palydai, kurioje buvo pastatytas Dievo Gailestingumo paveikslo orginalas. Kita scena buvo skirta programai, kuri papuošta votais ir gėlėmis. Susitikimą vedė šeši žmonės: kunigas, sesuo vienuolė, choreografė, teisininkas ir du aktoriai. Laukiant Popiežiaus Pranciškaus jauni žmonės pasidalino savo tikėjimo istorijomis. Buvo paliestos savižudybės, smurto šeimoje, priklausomybių, patyčių, savivertės ir tapatybės paieškų temos. Kiekvienas liudijimas buvo lydimas meninio kūrinio. Katedros aikštėje esantį jaunimą vienijo Gailestingumo vainikėlio malda. Buvo meldžiamasi penkiomis kalbomis: lietuvių, latvių, lenkų, rusų ir anglų. Ekrane buvo rodomas Gailestingumo paveikslas iš daugybės žmonių nuotraukų. Buvo smagu savo portretus pamatyti šiame paveiksle. 17.30 val. Šventąjį Tėvą papamobiliu atvykusį į Katedros aikštę, jaunimas pasitiko giesme „ Jėzus Kristus – mano viltis“. Susirinkusį jaunimą jis paragino tvirtybės ieškoti vienybėje ir atsisakyti individualizmo: „Pasipriešinkite tam individualizmui, kuris uždaro mus nuo kitų, padaro mus egocentriškais, pasipūtusiais, besirūpinančiais tik savo įvaizdžiu ir savo gerove. Negražus gyvenimas stovint priešais veidrodį. Bet gražus gyvenimas su kitais – šeimoje, su draugais, kovojant kartu su tauta.“ Popiežius Pranciškus pateikė dar vieną mintį, kaip palyginimą: „Šventasis Alberto Hurtado sakydavo: „Jėzus ir aš – absoliuti dauguma!“ Susitikimas su Juo, su Jo Žodžiu, su Eucharistija mums primena, kad neturi reikšmės priešininko stiprumas, nesvarbu, ar laimi Kauno „Žalgiris“, ar Vilniaus „Rytas“, nesvarbu rezultatas, svarbu, kad Viešpats yra su mumis“. Po šių žodžių jaunimas nepagailėjo šūksnių ir plojimų. Susitikimo pabaigoje jaunimas iškėlęs rankas palaimino Popiežių Pranciškų, o paskui Jis palaimino mus. Įkvėpti vilties, ramybės, dvasinės šilumos grįžome į Balsių kaimą, savo namus, mokyklos bendruomenę ir stengsimės dalintis gauta Žinia, kurią mums perdavė Šventasis Tėvas.

Mokytoja Auksė Čiurienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

Padariusių pažangą mokinių išvyka į Šiaulius

 

     Rugsėjo 25 d. 6-10 klasių mokiniai, kurie padarė pažangą lyginant I ir II praėjusių mokslo metų pusmečius, vyko į Šiaulius. „Aušros“ muziejuje vyko edukacinis užsiėmimas „Archeologiniai kasinėjimai.“ Archeologas parodė ir papasakojo, kaip vykdomi kasinėjimai. Mokiniai apžiūrėjo atrastus eksponatus. Džiugu, kad dauguma mūsų mokinių sugebėjo atsakyti į duotus klausimus. Po to patys laikinai tapo archeologais. Kiekvienas vaikas turėjo savo plotą. Visi daiktai buvo paslėpti smėlio dėžėse. Buvo išdalinti teptukai, mentelės, kibirai. Mokiniai atkasė kaulų, puodų šukių, papuošalų. Visus atkastus  daiktus reikėjo perpiešti į popieriaus lapą ir pristatyti. Mokiniai tikrai prasmingai praleido laiką, praplėtė akiratį.

     Po užsiėmimo „Akropolyje“ žiūrėjo kino filmus. Mokiniai turėjo galimybę pasirinkti vieną iš trijų filmų.

     Įspūdžiai iš kelionės  buvo puikūs.

 

                                                       Mokytojas N.Gustauskas

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

Europos kalbų diena

 

Europoje nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena.  Tradiciškai kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje – organizuota Europos kalbų popietė. Šiemet pasirinkta patraukli forma: vyresniųjų klasių moksleiviai, suskirstyti į mišrias grupes, turėjo atlikti įvairias užduotis keliaudami po kabinetus.

Mokiniai galėjo pasitikrinti, ar pažįsta Lietuvą. Jie turėjo parašyti 10 vietovardžių, kurių pabaiga – uva. Anglų kalbos kabinete jiems teko „pakeliauti“ po Europos valstybes ir jas atpažinti žaidžiant kompiuterinį žaidimą. Kitur jie tapo vertėjais – vertė pasakos ištrauką iš latvių kalbos. Geografijos kabinete moksleiviai turėjo nurodyti, kokia Europos kalba parašyti duoti tekstai. Dar jiems reikėjo sugrupuoti angliškus, rusiškus ir lietuviškus frazeologizmus, atpažinti kalbą, kuria atliekama daina, bei pagal užuominas sudaryti žodžių grandinėles. Daugelis komandų sėkmingai atliko užduotis. Jos demonstravo ne tik savo žinias, bet ir gebėjimą naudotis išmaniosiomis technologijomis bei greitai rasti informaciją. Be to moksleiviai mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti.

Trys nugalėtojų grupės apdovanotos saldumynais, visi likusieji dalyviai gavo po paguodos prizą – saldainį. Popietė buvo judri, žaisminga, įdomi ir informatyvi.

                                                                                         Mokytoja Dalia Čeponienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

Žinote, kur mes buvome? Ogi projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinėje programoje „Paukščių stebėjimas“. Važiavome net 240 km stebėti ir pažinti jų. Šilutės rajone, Kintuose, susitikome su Borisu Belchevu, lietuviškai kalbančiu bulgaru, kuris mus per pievas nulydėjo prie Krokų lankos ežero ir į bokštą prie Kuršių marių, kur galėjome stebėti paukščius. Matėme antis, jūrinius erelius, baltuosius garnius, gulbes, nendrinę lingę ir dar daug kitokių paukščių, kurių pavadinimų jau nebeprisimename. Beje, Borisas – ornitologas, t.y. mokslininkas, tyrinėjantis paukščius. Jis sako, kad paukščiai yra jo geriausi draugai, kuriuos smagu pažinti į juos žiūrint ir jų klausantis.

     Atsisveikinę su draugiškuoju Borisu, leidomės pažintiniu taku į Aukštumalos aukštapelkę, kurioje, pasak ornitologo, gyvena angys (nuodingosios gyvatės). Tiesa, angių nesutikome, bet matėme, kaip atrodo skurdi aukštapelkės augalija. Įdomiausios buvo saulašarės- augalai, valgantys vabzdžius.

   Kelionė atgal neprailgo, nes pravažiavome daug įdomių Žemaitijos miestelių. Lauksime kitų projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinių išvykų.

 

                                                                                       Penktokai ir šeštokai

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

Sportuoti sveika

      Šiais mokslo metais NVŠ programą ,,Sportiniai  žaidimai” lankė 18 Balsių pagrindinės mokyklos mokinių. Šią programą vaikai rinkosi noriai, nes mokykloje nuo seno sportui skiriamas nemažas dėmesys, yra pasiekta neblogų rezultatų. Be to, NVŠ  programą ,,Sportiniai žaidimai“  Balsių mokyklos mokiniai lanko jau kelintus metus. Šiemet taip pat sekėsi neblogai. Žaidėme krepšinį, tinklinį, futbolą. Antrąjį pusmetį pasiekėme itin gerų rezultatų. Dalyvavome 3x3 krepšinio varžybose ir laimėjome trečiąją vietą rajone. Mėgstamiausias berniukų žaidimas – futbolas. Salės futbolo varžybose ypač gerai sekėsi. Ne tik rajone, bet ir Šiaulių zonoje buvome pirmieji. Tarpzoninėse varžybose likome ketvirti – teko nusileisti gimnazijoms. Gegužę dalyvavome rajoninėse aikštės futbolo varžybose.

     Manau, metai buvo sėkmingi. Tikiuosi, kitais mokslo metais sporto mokykloje taip pat neapleisim.

 

Laisvasis mokytojas Rimvydas Petkevičius

 

Pabūkim ir pažaiskim kartu

 

     Balsių pagrindinės mokyklos mergaitės, lankančios NVŠ programą ,,Kūrybinės dirbtuvėlės ,,Pasidaryk pats“, visus mokslo metus stropiai kūrę įvairiausius rankdarbius, paskutinį šių metų užsiėmimą nutarė praleisti gamtoje. Juk birželis kvepia vasara, atostogomis! Tad pasikvietę draugus iš NVŠ programos ,,Įdomiosios informacinės technologijos“ birželio aštuntosios popietę sukūrė draugystės laužą Balsių etnografinėje sodyboje. Kartu žaidė keisčiausius ir linksmiausius žaidimus, dainavo. Labiausiai vaikams patiko senas, tačiau naujai pamėgtas žaidimas ,,Bulvė“. Buvo labai jauku visiems kartu pietauti, kepti dešreles ant laužo, bendrauti.

      Išsiskyrėme laimingi, nes atostogos! Išsiskyrėme tik vasarai, pailsėję rudenį vėl kibsime į naujas veiklas.

 

Laisvoji mokytoja Dijana Ušinskaitė ir laisvoji mokytoja Dovilė Ušinskienė

 

 

Jaunieji kompiuterininkai baigė mokslo metus

     Šiais mokslo metais 17 Balsių pagrindinės mokyklos pradinukų lankė neformaliojo vaikų švietimo programą ,,Jaunieji kompiuterininkai“. Vaikai, lankantys šią programą, mokėsi daug įdomių ir naudingų dalykų, susijusių su informacinėmis technologijomis: mokėsi teisingai dirbti pele, rinkti tekstą, jį redaguoti, žaidė edukacinius kompiuterinius žaidimus.  Ypač vaikams patiko kūrybinės užduotys. Kaip iš plastikinių karoliukų pasigaminti suvenyrus, papuošalus, pakabukus raktams, parodė mokytoja Dijana Ušinskaitė. Pirmiausia vaikai kompiuteriu pasidarė norimų suvenyrų eskizus – brėžinius, pagal kuriuos iš karoliukų dėliojo mozaikas, vėliau jas sulygino karštu lygintuvu.

     Tradiciškai keletas užsiėmimų vyko Pakruojo J. Paukštelio viešosios bibliotekos Balsių filiale. Kovą aplankė bibliotekoje esantį „SkaitMENINĮ muziejų“, kur lankytojai kviečiami „patirti eksponatus“. Birželį vaikai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje ,,Mano kraštas", žaidė stalo ir kompiuterinius žaidimus.

     Prie laužo Balsių etnografinėje sodyboje aptarę šių  mokslo metų veiklą atsisveikinome iki rudens.

Laisvoji  mokytoja Genovaitė Vilkienė

 

Vasaros stovykla subūrė skirtingų mokyklų moksleivius

 

     Keturios rajono pagrindinės mokyklos – Balsių, Klovainių, Rozalimo ir „Žemynos“ - kartu įgyvendina projektą „Mokinių skaitymo gebėjimų gerinimas Balsių, Klovainių, Rozalimo ir Žemynos pagrindinėse mokyklose“, finansuojamą Europos Socialinio fondo lėšomis. Viena iš projekte numatytų veiklų – moksleivių stovykla.

     Paskutinę mokslo metų savaitę į Balsių etnografinę sodybą sugužėjo pulkas moksleivių iš visų projekte dalyvaujančių mokyklų. Vaikų laukė įvairi su literatūra, skaitymu susijusi veikla.

Pirmąją stovyklos dieną po įvairiausių susipažinimo žaidimų moksleiviai susibūrė į komandas, kurias sudarė skirtingų mokyklų moksleiviai. Susigalvoję šūkį, pasigaminę vėliavą, komandos patraukė į orientacinį žygį po Balsius. Žygeiviai turėjo surasti Balsių įvairiose vietose paslėptas užduotis, kurios leido geriau pažinti vietovę. Teko aplankyti Balsių beržynėlį, stabtelti prie kaimo kryžiaus, nubėgti prie Lašmens upelio, paieškoti paslėptų užduočių prie skirtingų mokyklos korpusų ir skverelyje kaimo centre. Pakeliavę po Balsius, popietę moksleiviai praleido dalyvaudami viktorinoje „Moki žodį – žinai kelią“. Diena baigėsi SMS žinučių rašymo konkursu. Pasirodo, mūsų moksleiviai telefonu sugeba parašyti ir gražią, ir vaizdingą, ir, svarbiausia, taisyklingą žinutę.

     Kitą dieną galima būtų pavadinti ištvermės patikrinimo diena. Balsiečiai pakvietė naujuosius draugus į literatūrinį žygį po apylinkes. Buvusi mokyklos mokytoja Regina Stonkuvienė mielai sutiko palydėti moksleivius ir pasidalinti savo žiniomis apie Balsių kraštą. Pirmiausia žygio dalyviai stabtelėjo sodyboje, kur kadaise gyveno, ūkininkavo ir kūrė poetas Kazys Binkis. Po to patraukė į Vigadinę – vietovę prie Daugyvenės ir Mūšos santakos. Čia vaikus sutiko ir su jais mielai pabendravo bei savo kūrybos posmų paskaitė vietos poetė Angelė Vyskupaitienė. Toliau kelias suko į Pamūšį. Prie bažnyčios keliautojus pasitiko dekanas Remigijus Čekavičius. Vaikai smalsiai klausinėjo dekaną apie bažnyčią, apeigas, šalia bažnyčios esantį statinį, kurį vietiniai vadina Lurdu. Grįžus iš žygio moksleivių laukė Pakruojo „Atžalyno“ gimnazistų spektaklis „Vasara su Katašuniu“. Ar gerai keliaudami įsidėmėjo faktus, mokiniai galėjo pasitikrinti po pietų vykusiame Protų mūšyje, kurį padėjo organizuoti Pakruojo atvirojo jaunimo centro darbuotojas Rokas Venckus.

     Paskutinioji diena prasidėjo paskaita apie akių higieną. Vėliau moksleivių laukė įvairiausios su skaitymu susijusios užduotys, kurias paruošė ir vedė visi projekte dalyvavę mokytojai. Na, o daugiausia emocijų sukėlė teatro improvizacijų užsiėmimas, kurį vedė aktorė Rasa Jankūnaitė bei Krašto apsaugos savanorių parengtos užduotys. O kur dar beveik kareiviška košė pietums susėdus prie laužo po šimtametėmis sodybos liepomis. Projekto konsultanto Pakruojo suaugusių ir jaunimo švietimo centro atstovė, direktorė Rima Juozapavičienė apibendrindama stovyklos rezultatus, pasidžiaugė prasminga stovyklautojų veikla ir pakvietė vaikus parašyti laišką pačiam sau, kurį vaikai galės perskaityti grįžę į mokyklą rudenį.

     Netruko prabėgti trys stovyklos dienos. Organizatoriams pats geriausias darbo įvertinimas buvo vaikų apgailestavimas, kad stovykla buvo tokia trumpa ir klausimas, ar susitiksime tokioje stovykloje kitą vasarą.

 

Virginija Tumėnienė, Balsių pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

 

Moderniosios technologijos pažinimui

 

      Šių dienų vaikai neįsivaizduoja gyvenimo be kompiuterio, planšetės ar telefono. Labai svarbu, kad vaikai mokėtų saugiai ir prasmingai naudotis IT, todėl jau treti metai 17 Balsių pagrindinės mokyklos mokinių lanko neformaliojo vaikų švietimo programą ,,Įdomiosios informacinės technologijos“.

      Šiais metais ne tik daug dėmesio skyrėme saugiam ir draugiškam  internetui, bet ir ,,Prezi“ programa parengėme projektą „Turas po mokyklą“, įvairiomis programomis kūrėme proginius sveikinimus, kompiuterinius piešinius. Mokiniams labai įsiminė „SkaitMENINIS muziejus“ Pakruojo r. sav. J. Paukštelio viešosios bibliotekos Balsių padalinyje, kur vaikai, muziejaus lankytojai buvo kviečiami „patirti eksponatus“. Eksponatai čia pateikiami naudojant papildytos realybės (augmented reality) techniką, kurią visame pasaulyje išpopuliarino žaidimas „Pokemon go“ ir ,,Snapchat“ socialinis tinklas. „Muziejuje“ svarbiausi Lietuvos muziejiniai ir kultūros eksponatai atgyja ir ima sąveikauti su žiūrovais. Kaip veikia moderni biblioteka, mokiniai domėjosi Šiaulių P. Višinskio viešojoje bibliotekoje. Vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija jaunimui“, kur turėjo galimybę valdyti įvairių modelių robotus ir mažąjį robotuką – žaislą ,,BB-8“, dalyvavo interaktyviose viktorinose, išbandė papildytos realybės programėles ir virtualios realybės akinius.

     NVŠ programą ,,Įdomiosios informacinės technologijos“ lankantys vaikai džiaugiasi galimybe informacinių technologijų žinias panaudoti ne tik žaidimams, bet ir kūrybinei, ugdomajai veiklai.

 

Laisvoji mokytoja Dovilė Ušinskienė

 

 

 

 

 

 

 

Pakruojo rajono Balsių pagrindinė mokykla

  • google-plus-square
  • facebook-square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now