Mokyklos renginiai

 

   

     Valstybės pažinimo centro vyresnysis specialistas Mantas Kuizinas lapkričio 11-20 dienomis pravedė nuotolines interaktyviąsias pamokas Balsių pradinės mokyklos moksleiviams.

      Viename iš edukacinių užsiėmimų „Atrask simbolio prasmę“, vaikai ne tik prisiminė pagrindinius valstybės simbolius, bet turėjo galimybę susipažinti su įvairių miestų herbais bei jų kūrimo taisyklėmis. Atlikdami užduotis, mokiniai  išsiaiškino skirtingų miestų herbų simbolių bei spalvų reikšmes, žiūrėjo filmukus apie herbų susikūrimo istoriją ir žaidė interaktyvius žaidimus. Užsiėmimo metu buvo skatinamas komandinis ir kūrybinis darbas, o įgytas žinias vaikai pritaikė namų užduočiai – sukūrė savo šeimos herbą.

      Antroji nuotolinė pamoka – „Diena su Prezidentu“. Moksleiviai, kartu su edukatoriumi atlikdami užduotis, turėjo prisiminti pirmuosius Lietuvos Prezidentus. Taip pat buvo pristatomas šalies valdžios aparatas, didesnį dėmesį skiriant Prezidento institucijai. Diskutuojant apie Nepriklausomos Lietuvos Prezidentus, vaikai daugiau sužinojo apie svarbiausias šalies vadovo funkcijas ir darbus. Taip pat buvo prisiminti ir esminiai valstybės istorijos momentai, kurie lėmė kelią į modernią Lietuvą.            Edukacijos pabaigoje vaikai turėjo patys gebėti išvardinti visus Lietuvos Prezidentus bei jų kadencijos metu nuveiktus darbus.                 

Pradinių klasių mokytojos

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

     Vėstantis oras ir vėjyje šokantys lapai sukvietė mažuosius į tradicinę Rudenėlio šventę. Čia mokiniai ne tik  linksmai dainavo, šoko, žaidė, bet ir dalyvavo įvairiose veiklose. Stotelėje „Atspėk“ užrištomis akimis ragavo vaisius, bandydami atspėti ką valgo, vėliau kiekvienas sukūrė spalvingus vaisių vėrinius. Stotelėje „Margas klevo lapas “papuošė klevo lapus įvairiausiais ornamentais. Stotelėje „Derliaus dirbtuvės“ kūrė  originalius darbelius iš įvairiausių vaisių ir daržovių. Stotelėje „Judėk ir būsi sveikas “ dalyvavo linksmose estafetėse, išbandė savo taiklumą.  Stotelėje „Sukim, sukim galveles“ kiekviena komanda paruošė po  nuotaikingą prisistatymą. Šventės pabaigoje mažieji surengė rudens gėrybių parodėlę. Visi išsiskirstėme su gera nuotaika, palinkėdami vienas kitam smagių Rudens atostogų.

Pradinių klasių mokytojos

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

      Spalio 10 dieną devintokai ir dešimtokai vykome į ekskursiją po Biržų kraštą.

Pažintį su šiuo kraštu pradėjome nuo Evangelikų reformatų bažnyčios, kur mokytoja Dijana Ušinskaitė pravedė trumpą dailės istorijos pamoką.

    Biržų pilyje dalyvavome edukacinėje programoje „Biržai Šiaurės karo sūkuryje“. Jos metu ne tik sužinojome, kas yra arsenalas, rekrutai, bet patys turėjome išsiaiškinti, kaip veikia didžiulis pabūklas – mortyra. Vaikinai tikėjosi pašaudyti iš tikrų senovinių ginklų, bet ginklai ir priešai buvo virtualūs. Programos pabaigoje dar išklausėme išsamų animuotą pasakojimą apie Biržų pilies sudeginimą Šiaurės karo metu.

    Vaikščiodami pilies menėmis, turėjome galimybę apžiūrėti evangelikų reformatų kunigų aprangą, iždo skrynią, senovinius buities daiktus, pirmuosius litus, ant kurių užrašyta ne „Du litai“, o „Du litu“ ir daug kitų matytų ir nematytų eksponatų.

Aplankyta susikaupimo reikalaujanti vieta - memorialas Holokausto aukoms atminti.

    Antra ekskursijos dalis buvo linksmesnė, laisvesnė: aplankytas Astravo dvaras, pereita tiltu per Širvėnos ežerą, Sodeliškių dvaro sodybos senovinės technikos muziejuje apžiūrėtos ir palygintos transporto priemonės, „pabendrauta“ su poniu, asilu, alpakomis, būriu danielių ir elnių, nuo Kirkilų apžvalgos bokšto viršaus pasigrožėta karstinių įgriuvų reljefu. Beje buvo ir nusiminusių, kad Karvės olos dugne karvės taip ir nerado...

    Į šią puikią kelionę vykome NVŠ projekto „Mokomės kitaip“ lėšomis.

Daina Dzvinkienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

    Spalio 4 dieną, sekmadienį, 8 klasė dalyvavo mokyklos vykdomame NVŠ projekte ,,Mokomės kitaip“.

    Pirmiausia apsilankėme „Vikingų kaime“, esančiame Družų kaime, Širvinų rajone. "Vikingų kaimas" yra interaktyvus patyriminis muziejus po atviru dangumi. Šio muziejaus įkūrėjai jau septynerius metus veda vaikams edukacijas per gyvosios istorijos pasakojimus.

    Mokinės (klasėje tik mergaitės) gilinosi į senosios baltų gyvensenos ypatumus.

    Jos malė grūdus, kepė varguolių ir pasiturinčiųjų duonos paplotėlius, kruopų blynus, gamino įvairius pagardus, rinko žoleles bei virė arbatą. Kai viskas buvo pagaminta, visos kartu susėdusios prie stalo ragavo savo rankomis paruoštą maistą.

Vėliau merginos žaidė senoviškus žaidimus, išmėgino papuošalų gamybos techniką.

    Kitas kelionės tikslas - senosios sostinės Kernavės lankymas. Čia dalyvavo pažintinėje ekskursijoje, aplankė Kernavės piliakalnius.

Dalia Čeponienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

    Mokykla vykdo NVŠ projektą ,,Mokomės kitaip“. Praėjusį šeštadienį mokytis kitaip nutarė penktokai, septintokai ir keli devintokai, jie vyko į Pamario kraštą.

    Pirmiausia aplankė Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią, dvaro parką, kuriame aiškinosi, kaip veikia saulės laikrodis, kokie medžiai auga. Vėliau lankėsi Kintų Vydūno kultūros centre,  dalyvavo edukacinėje programoje ,,Vėtrungėlės – magnetukai“, kur susipažinę su kuršmarių vėtrungių atsiradimo istorija, simbolių ir spalvų reikšmėmis patys pasigamino vėtrungėlę. Papietavę Kintų uostelyje, apžiūrėję didžiąją tują, kelionę tęsė Ventės rago ornitologijos stotyje. Ornitologas V.Eigirdas papasakojo apie šios žiedavimo stoties reikšmę ir reikalingumą, aprodė paukščių gaudykles, papasakojo, ką tenka jose pagauti, kaip žieduoja paukščius, kur paukščiai skrenda. Kelionę baigė Rusnėje, kur stovėjo ant Lietuvos valstybės ribos, nes kitame Skirvytės upės krante jau Rusija. Iš Rusnės namo kelias buvo tolimas, tad buvo  laiko prisiminti dienos įspūdžius

Dijana Ušinskaitė ir Dovilė Ušinskienė 

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

    Balsių pagrindinėje mokykloje NVŠ veiklos tęsiasi. Paskutinę rugsėjo penktadienio popietę vyko antrasis projekto ,,Amatų dirbtuvės“ užsiėmimas. Grupė mokinių aplankė Panevėžio krašto muziejų, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Siūlai, siūlai, susivykit“. Mokiniai sužinojo senųjų audėjų paslaptis, ką slepia ir kur slepiasi raštai. Klausėsi tautinio kostiumo istorijos, mokėsi jį vilkėti. Labiausiai patiko praktinė užduotis – pasigaminti senovinį žaislą – rankų darbo lėlę. Tad autobuse grįžtant namo mūsų buvo dvigubai daugiau: bendravo ne tik vaikai, bet ir lėlės. Visi buvo laimingi, įdomiai ir turiningai praleidę laiką.

Dijana Ušinskaitė 

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

     Rugsėjo 24 dieną mokyklos stadione vyko skautų renginys „Šauklio ragas 2020“. Karines mokomąsias varžybas organizavo Šiaulių RKPKS Pakruojo poskyrio viršininkas Arturas Mazurkevičius. Prieš varžybas, mokiniai atliko apšilimo pratimus, išklausė saugaus elgesio instruktažą, susipažino su Lietuvos kariuomene, jos taisyklėmis. Vėliau mokiniai jėgas išbandė judriosiose estafetėse. Užsivilkę karinę liemenę, turėjo perlįsti per tinklą, apibėgti kliūtis, mesti granatą, šauti iš automatinio „Airsoft“ ginklo. Prizines vietas užėmę dalyviai Martyna Sinkutė, Gustė Jakubauskaitė, Miglė Medževeprytė buvo apdovanoti diplomais ir prizais. Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir saldžiu prizu.

     Nuoširdus ačiū Tomo Kačerausko mamytei, už pagalbą organizuojant renginį.

Skautų būrelio vadovė Aistra Kuizinienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

 

     Sausio 31 dieną pradinėje  mokykloje vyko popietė, skirta ugdymo karjerai. Šios popietės tikslas-  plėsti mokinių žinias apie įvairias profesijas. Pradinukai susipažino su pardavėjo, slaugytojo, bibliotekininko profesijomis. Lankėsi parduotuvėje, kaimo viešojoje bibliotekoje, medicinos punkte. Mokiniai ne tik susipažino su profesijomis, bet ir smagiai bendravo, gilino asmenines kompetencijas.

Genovaitė Vilkienė ir Aistra Kuizinienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

     Balsių, Rozalimo, Pakruojo jaunieji robotų konstruotojai 2019 metų varžybų sezoną baigė Latvijoje, Rygos transporto ir telekomunikacijų institute, kur vyko Latvijos robotikos čempionatas.
    Latvija šioje srityje tikra lyderė - jau trylika metų šalyje veikia puikiai organizuotos veiklos, skatinančios moksleivių kūrybiškumą, susidomėjimą dirbtiniu intelektu ir programavimu. Čia visada laukiami ir robotų mėgėjai iš Lietuvos.
     Minėtos varžybos vyko 11 robotų kategorijų. Arti 300 įvairiausių konstrukcijų robotų, triskart tiek šventiškai nusiteikusių dalyvių - visiems paliko neišdildomų įspūdžių.
     Balsių moksleiviai puikiai pasirodė Lego sumo rungtyje. Vyresniųjų grupėje Latvijos čempionu tapo mūsų aštuntokas Benas Čeilitka su robotu "Demonas". 3 vietą užėmė dešimtokas Justinas Barbuška (robotas "Fazė"). Jaunesniųjų grupėje 3 vietą užėmė mūsų penktokas Simas Giedraitis su robotu "Rokis". Pagyrų nusipelno ir kiti komandos nariai: Tomas Šibirkštis (ralio rungtyje šeštas), Andrius Antanaitis, Modestas Šlenis, Ineta Daubaraitė, Aušrinė Pašakinskaitė. Šaunuoliai!
     Ačiū Pakruojo Rotary klubui už suteiktą vaikams galimybę tai patirti!
     Su artėjančiomis šventėmis!
                                                                                                                                           Mokytojas Raimondas Tumėnas

Nuotraukas žiūrėti galerijoje

     Gruodžio 10 dieną vyko šeimų žygis maršrutu Rozalimas - Paežeriai. Nors mūsų būrelis nebuvo gausus, tačiau puikiai praleidome laiką: žygiavome pažintiniu taku, linkėjome vienas kitam geriausių ateinančių metų, juokavome, kvailiojome, kvėpavome gaiviu pušyno oru. Na, o kulminacija - laužo kūrimas bei dešrelių kepimas. O jos tokios skanios gryname ore! Norėčiau padėkoti visiems mokiniams ir prisijungusioms mamoms ir močiutėms. Jūs - pavyzdys visiems, kurie dar nesiryžta prie mūsų prisijungti. Gero ir prasmingo šv. Kalėdų stebuklo laukimo!!!

Mokyklos tarybos pirmininkė Vilma Kalvaitytė

  Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

     Gruodžio 7 dieną mokyklos skautai dalyvavo Lietuvos skautijos Šiaulių krašto adventinėje sueigoje.

Renginys vyko Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre. Sueiga prasidėjo rytine rikiuote, kurioje visus susirinkusius pasveikino kunigas Arūnas Jankauskis. Didžiąją laiko dalį skautai praleido kūrybinėse dirbtuvėlėse: gamino žvakes, kalėdinius žaisliukus, kūrė įvairias kalėdines dekoracijas, giedojo giesmes. Kitą popietės dalį skautai dalinosi dienos įspūdžiais, vaišinosi arbata bei pačių gamintais sausainiais. Adventinė sueiga baigėsi šv. Mišiomis, kurios į visų, mažų ir didelių, širdis įnešė rimties ir susikaupimo.

     Vakare skautai linksmai laiką leido miesto centrinėje aikštėje, grožėjosi puošnia kalėdine eglute.                                       

                                                                      Skautų būrelio vadovė Aistra Kuizinienė

    Nuotraukas žiūrėti galerijoje

 

 

 

     Spalio 23 dieną mokyklos skautai aplankė Balsių senąsias kapines. Bibliotekininkė Rita Prialgauskienė papasakojo apie kapinių atsiradimo istoriją. Mokiniai uždegė po žvakelę, savo maldele pagerbė mirusiuosius, atliko gerąjį darbelį.                        

  Skautų vadovė Aistra Kuizinienė

Nuotraukas žiūrėti galerijoje